دو گروه موسیقی ایرانی در فستیوال موسیقی عربی شرقی ابوظبی

این دو گروه بدعوت انجمن میراث فرهنگی ابوظبی به امارات امده بودند که گزارش انرا همشهری علاقمند به موسیقی کشورمان اقای عزیز ملکزاده برایمان فرستاده اند

بعد از مدتها دوری از موسیقی زنده خبر دار شدم که فرهنگ دوستان و موسیقی دوستان ابوظبی  در مجموعه یک هفته فرهنگی ؛ از ایران دو گروه را دعوت کرده اند گروه نیستان که شناختی از آنها نداشتم و گروه دیگر ضربانگ بود که از قبل آنها را میشناختم  وساعتها به موسیقی انها گوش داده بودم.

روز شماری به سر آمد و روز 15 ما مه فرا رسید و بعد از یک روز کاری به هر ترتیبی که بود خود را ساعت   7.50دقیقه به  محل کنسرت رساندم  در مقابل در ورودی استادان بهنام سامانی و جاوید افسری ایستاده بودند.

با دیدن این عزیزان از صمیم قلب میگویم که هر چه خستگی مسیر راه بود به فراموشی سپرده شد.

بعد از عرض سلام خدمت عزیزان وگفتگوبا آنها وارد سالن شدم و بی صبرانه منتظرشروع برنامه بودم.

ساعت 8.30 گروه نیستان به روی صحنه آمدند گروهی خیلی خیلی جوان بودند که موسیقی اصیل اجرا کردند و برای یک ساعت مردم را سرگرم و خوش حال کردند.

ساعت 9.30  گروه ضربانگ به هنر نمائی پرداخت.گروه ضربانگ یک گروه موسیفی ایرانی میباشد که سبک جدیدی از اجرای موسیقی کوبه ای را دنبال می کند.

این گروه در سال 1996 میلادی توسط بهنام سامانی  مرتضی اعیان و سیاوش یزدانی فر در آلمان تشکیل گردید.

هدف از تشکیل این گروه معرفی سازهای کوبه ای ایرانی به مخاطبین بین المللی ونیز ترکیب سازها وملودیهای کوبه ای سایر ملل با موسیفی کوبه ای ایران است.

اجرای گروه با دو نوازی بهنام سامانی و پژمان حدادی شروع شد و همه را اسیر خود کردند بخصوص با شیرینکاریهائی که با تنبک می کردند .

و در قسمت دیگرجاوید افسری راد با سنتورنوازی کم نظیرش و حکیم لودین با ساز اختراعی خودش همه را مجذوب خود کردند و در ادامه رضا سامانی با دف و تنبک گروه را همراهی کرد وهمه را غرق در شادی و سرور کرد.

قطعه پایانی را اجرای  گروه نوازی به همراه نوازندگی نی انبان رضا سامانی بود.جای همه دوستان خالی بود و امیدوارم به زودی  شاهد کنسرتهای دیگر در امارات و مخصوصا دبی باشیم.

اعضای گروه به ترتیب زیر میباشد

1.      پژمان حدادی (تنبک- دف- پنداریک)

2.      جاوید افسری راد(سنتور- نقاره)

3.      حکیم لودین(پنداریک- کنجیره-کونگا

4.      بهنام سامانی(اودوضربانگ-تنبک-دف)

5.      رضا سامانی(دف-تنبک)

 عزیز ملک زاده - امارات - 17اوریل 2010