سفر نامه چین

اقای احمد اسفند نیا از همشهریان ساکن دبی که ضمن تجارت علاقه زیادی هم به جهانگردی ودیدن جاهای تازه وبکر دارند طی سفری که به چین داشته اند این گزارش وعکس ها را برای ما فرستاده اند تا ماهم از دور دستی بر اتش داشته باشیم اما از قدیم گفته اند شنیدن کی بود مانند دیدن البته دیدن عکس ها شاید برای من وشما زمینه ای باشد برای سفر به دور دست ها

جاهائی‌ را که باید دید

دیدن طبیعت زیبا و منحصر به فرد، انسان رو به وجد میاره، معمولا هر منطقه ای از این کرهٔ خاکی طبيعت منحصر به فرد خودش رو داره که انسان می‌تونه از اون لذت ببره، یکی‌ از این مناطق بسیار زیبا در کشور بسیار پهناور چین هستش، شهر گوی‌لینGOILIN  در استان گو‌انگ- شی  طبیعتی نادر رو در خودش جا داده.

رودخانه بسیار بزرگ لی LI از این شهر به ۲ شاخه تقسیم می‌شه و در شهر بعدی، یانگشو دوباره به هم میپیونده.  گوی‌لین دارای فرودگاه هستش و می‌شه از هرنقطه در چین به  آنجا رفت، هتلها در این شهر بسیار ارزان هستند،، هتل ۵ ستاره با بهترین امکانات در این شهر شبی‌ ۲۰۰rmb  یا ۱۰۰درهم‌ هستش، از این شهر می‌شه با کشتی بر روی رودخانه لی سفر کرد، و  از طبیعت بسیار زیبا لذت برد. طول این سفر ۴ ساعت می‌باشد.

در شهر بعدی یعنی‌ یانگشوYANGSHUO می‌شه پیاده شد،  و در هتلی در ان شهر اقامت گزید،،  یانگشو اكثر جاهای دیدنی‌ رو در خودش جائی‌ داده. در آنجا می‌شه  دوچرخه رو به قیمت ۲ درهم به مدّت ۲۴ ساعت اجاره کرد، یا موتور سیکلت،  به قیمت ۲۰ درهم همراه با تور، و از تمام مناطق دیدنی‌ بازدید کرد.

اولین جاهائی‌ رو که می‌شه بصورت مجانی‌ دید،، کوهاي بصورت كله قند که سر تا سر منطق رو پوشونده،،،  چیزی که در هیچ جای دیگر شاید نتوان دید. این کوه‌ها  صاف و راست و‌ پوشیده از درخت هستن، که صعود از این تقریبا غیر ممكنست.

قایق سواری بر روی رودخانه، که ساخته شده از چوبهای بامبو هستن، به مدّت ۲ ساعت، میتونه آرامش خاصی‌ رو در شما به وجود بیاره، هوای بسیار لطیف،  طبیعت زیبا، و سکوت مطلق شما رو به دنیایی رویایی میبره.

از جاهای بسیار دیدنی‌ دیگه دیدن از غار آبی هستش که  بسیار لذتبخش و دبدنیست.

و اصل مطلب در آخر، دیدن از انسانهای نخستین  که هنوز غار نشین هستن. راستش باور این مساله برای من کمی‌ مشکل بود که هنوز همچون انسانهأیی وجود داشته باشن، چون دولت چین جائی‌ رو برای آنها درست کرده بود، و برنامه هأيی رو برای آنها  ریخته بود که اجرا میکردن،، من کمی‌ شک کردم، اما باز در جاهائی‌ کارهائی انجام میدادن که شك من بر طرف شد. طبقٔ گفته راهنمای ما،  که از اهالی منطقه بود، و همه جا رو میشناخت،  آنها تا چند ساله پیش همچنان در جنگل زندگی‌ میکردن، و الان هم بخاطر برنامها به این منطقه میان. خلاصه هر چه که بودن  بسیار جالب بودن، و لذتی خاصی‌ رو در ما به وجود آوردن،،

در این شهرها جاهای دیدنی دیگری هم بود که ما بخاطر کمبود وقت نتونستیم اونجاها رو ببینیم. اما در این سفر آنقدر خوش گذشت که حتما بار دیگر به آنجا باز خواهم گشت، و انجاها رو هم خواهم دید.

شهر یانگشو،  جای توریست یست، که اروپأیهای بیش از حدی رو برای دیدن به خودش جذب کرده، و خارجیهابی هم آنجا سرمایه گذاری کرده اند. این خارجیها در مرکز شهر خیابانی رو به نامه وسترن  استریت به وجود آوردن که در آن انواع و اقسام مغازه برای خرید، کافه شاپ و رستوران و دیسکو حال هوای خاصی‌ رو به آدم میده،  می‌شه با لذت در آنجا غذا خورد. شبهای‌ این خیابان واقعا فراموش نشدنیست.

اکثر دوستانی که برای تجارت می‌رن چین، می‌تونن چند روزی رو در این شهر بگذرونن و خستگی سفر و کارو از خودشون بیرون کنن..

دیدن این منطقه رو واقعا به همه توصیه می‌کنم. خوش و خرم باشید./ احمد اسفند نیا - دوم ماه می 2010