ارشیو اخبار و مطالب  ماه ژانویه  2013

 

هر کیلو خهر در اوز 40 هزار تومان
 

این خبر را همین امشب  از اوز برای سایت ارسال شده است .گرانترین ماده غذایی در منطقه لارستان ؛دوبرابر گوشت و8 برابر مرغ و4برابر ماهی فعلا رکورد شکن است ودر بالای سر همه انها سروری میکند

خهر نوعی قارچ خودرو  شبیه سیب زمینی ولی گرد وکوچک با پوسته ای بسیار نازک وبه رنگ قهوه ای است که معمولا در زمستانها وبعد از باران در دل زمین خانه میکند تا جویندگانش از دل ترکهای برامده انرا بیابند


باران شروع به باریدن کرده
در ادمه خبرها خبر نم نم باران از اوز بود که همین امشب شروع شده تا کی بیاد وچقدر بیاید معلوم نیست اما هوای دل انگیز وپر تراوتی گزارش شده است

29.
ژانویه 2013 

  دزدان طلافروشی های اوز دستگیر شدند 

بر اساس خبرهای دریافتی از اوز این دزدان که تعداد انها 4 نفر بوده در شهر شیراز وفیروزاباد دستگیر شده اند که جای بسی خوشحالی برای مال باختگان ومردم شهر است

  هوای اوز ابریست
 
هوای اوز امروز سه شنبه 29ژانویه ابری گزارش شده است .مردم امیدوارند باران بیاید چون انچه هم سبز شده یا سرما زده یا به خاطر کمبود بارندگی رو بزردی نهاده است 

قیمت اقلام مواد غذایی در شهر اوز در بهمن ماه 1391

گوشت بز کیلویی 21000تومان - گوشت گوساله 22000 ت - گوشت شتر  22000تومان -

ماهی شهری کیلویی  10500 - ماهی هوور 9500 ت- ماهی هامور 10000 ت - مارماهی 9000 ت - ماهی شورت 5500 ت - گربه ماهی 10000 تومان

مرغ منجمد کیلو ۵۲۰۰ تومان. مرغ گرم ۵۵۰۰.'جگر مرغ ۲۰۰۰ت. سنگدان. ک ۲۰۰۰ت.

: تن ماهی ساحل ۴۵۰۰ت. تن ماهی سیحون ۳۵۰۰ت. تن جنوب ۳۰۰۰

رب گوجه بزرگ ۳۰۰۰.رب گوجه کوچک ۱۵۰:۰.ماکارونی ۹۰۰گرمی ۱۹۰۰ت. ماکارونی ۴۵۰گرمی ۱۰۰۰

نوشابه خانواده پپسی ۱۵۰۰ .خانواده آلیس ۱۵۰۰ .نوشابه قوطی خارجی ۱۵۰۰

پنیر سفید پگاه ۳۲۰۰ت. پنیر مانی ماس ۳۵۰۰ت. پنیر روزانه ۵۵۰۰.پنیر پگاه کوچک ۲۲۰۰.پنیرمثلثی ۱۵۰۰ت. پنیر خامه ای کوچک ۱۲۰۰ .پنیر کاله ۴۲۰۰ .ماست بزرگ مانی ماس ۷۰۰۰ ت. ماست کوچک مانی ماس ۱۰۰۰ .ماست بزرگ سطلی ۴۵۰۰ .شیرپگاه ۲۵۰۰ ت. شیر ۲۰۰۰ت

: تخم مرغ درشت ۸۰۰۰ ت. تخم مرغ ریز ۷۰۰۰ ت.همبرگر معمولی ۲۳۰۰ت. همبرگر مخصوص کاله ۶۴۵۰ت سوسیس معمولی کیلو ۴۰۰۰ت مخصوص کوکتل ۵۵۰۰.کالباس معمولی کیلو ۶۰۰۰ .کالباس ۶۰ درصد گوشت ۱۲۵۰۰ت.

روغن جامد ۱۷ کلیوی ۶۰۰۰۰ت. جامد ۵کیلو ۲۰۰۰۰ ت. روغن مایع ۴لیتری ۱۲۵۰۰ت. مایع ۲لیتری۶۵۰۰ت. مایع ۱لیتری ۴۵۰۰ ت. مایع ۸۵۰ گرمی ۳۰۰۰ت

برنج ابوطالب ۲۱۰۰۰۰ت. برنج امینی ۱۸۵ هزار ت. برنج شهر بانو ۱۹۵ هزار ت. برنج آوازه ۱۹۰هزار ت. برنج پامچال ۱۸۰ هزار ت. شکر کیلو ۱۷۰۰ت. قند کیلو ۱۸۰۰ ت.آردسفید کیلو ۱۲۰۰ .آرد معمول ۱۰۰۰ ت.

نخودخشک کیلو ۴۵۰۰ت. عدس سبز کیلو ۴۰۰۰ ت. عدس قرمز ک ۴۰۰۰ ت. ماش ۲۵۰۰ ت. لپه ۲۵۰۰ت. لوبیا قرمز ۳۰۰۰ ت.لوبیا چشم بلبلی ۳۰۰۰ ت.

کنسرو قورمه سبزی ۲۰۰۰ ت.کنسرو خاویار بادمجان ۱۷۰۰ ت. کنسرو نخود سبز۱۵۰۰ت.لوبیا قوطی بزرگ مشکوه ۱۷۰۰ت. قارچ قوطی ۲۵۰۰ ت.خیارشور شیشه بزرگ ریز ۳۵۰۰ ت. خیارشور متوسط ۲۲۰۰ ت.

ترشه کیلو ۴۰۰۰ت خارازه کیلو ۱۲۰۰۰ ت. سبزی کیلو ۱۵۰۰ ت. میوه سیب سفید و قرمز کیلو ۱۵۰۰ ت. کهنه تر سیب کیلو ۱۰۰۰ ت. نارنگی کیلو ۱۵۰۰ت. کهنه ۱۰۰۰ ت. پرتقال ناقی مغازه دار ۲۰۰۰ ت. دست فروش ۱۵۰۰ت. لیمو شیرین ک ۱۰۰۰ ت. موز دست فروش ۲۵۰۰ ت. مغازه ۳۰۰۰ ت. هویچ ک ۱۳۰۰ ت. خیارسبز ک ۱۰۰۰ ت. پیاز کیلو ۱۰۰۰ ت. گوجه ک ۱۰۰۰ ت.

: سیب  زمینی ک ۸۰۰ اعلا ۱۰۰۰ ت. بادمجان ک  ۸۰۰ ت  .کلم ۱۰۰۰ت.

 سامورایی اوزی در چین
این عکس اقای محمود حلاجی در لباس سامورایی است  یک سامورایی با لبخند ایرانی

 

ضرب المثل

من نوکر بادنجان نیستم


نوکر بادنجان به کسانی اطلاق می شود که به اقتضای زمان و مکان به سر می برند و در زندگی روزمرۀ خود تابع هیچ اصل و اساس معقولی نیستند. عضو حزب باد هستند، از هر طرف که باد مساعد بوزد به همان سوی می روند و از هر سمت که بوی کباب استشمام شود به همان جهت گرایش پیدا می کنند.

خلاصه طرفدار حاکم منصوب هستند و با حاکم معزول به هیچ وجه کاری ندارند. آنان که عقیدۀ ثابت و راسخ ندارند و معتقدات خویش را به هیچ مقام و منزلتی نمی فروشند اگر به آنها تکلیف کمترین انعطاف و انحراف عقیده شود بی درنگ جواب می دهند من نوکر بادنجان نیستم

اما ریشۀ این ضرب المثل:

نادرشاه افشار پیشخدمت شوخ طبع خوشمزه ای داشت که هنگام فراغت نادر از کارهای روزمره با لطایف و ظرایف خود زنگار غم و غبار خستگی و فرسودگی را از ناصیه اش می زدود. نظر به علاقه و اعتمادی که نادرشاه به این پیشخدمت داشت دستور داد غذای شام و ناهارش با نظارت پیشخدمت نامبرده تهیه و طبخ شود و حتی به وسیلۀ همین پیشخدمت به حضورش آوردند تا ضمن صرف غذا از خوشمزگیها و شیرین زبانیهایش روحاً استفاده کند.

روزی برنامۀ غذای نادرشاه خورشت بادنجان بود و چون بادنجان به خوبی پخته و مأکول شده بود. نادر ضمن صرف غذا از فواید و مزایای بادنجان تفصیلاً بحث کرد.
پیشخدمت زیرک و کهنه کار نه تنها اظهارات نادرشاه را با اشارت سر و گردن و زیر و بالا کردن چشم و ابرو تصدیق و تأیید کرد بلکه خود نیز در پیرامون مقوی و مغذی و مشهی و مأکول بودن بادنجان داد سخن داد و حتی پا را فراتر نهاده ارزش بهداشتی آن را به آب حیات رسانید!

چند روزی از این مقدمه گذشت و مجدداً خورشت بادنجان برای نادر آوردند. اتفاقاً در این برنامۀ غذایی بادنجان به خوبی پخته نشده بود و به طعم و ذائقۀ نادرشاه مطبوع و مأکول نیامد لذا به خلاف گذشته و شاید برای آنکه پیشخدمت را در معرض امتحان قرار دهد از بادنجان به سختی انتقاد کرد و با قیافۀ برافروخته گفت:"اینکه می گویند بادنجان باد داردف نفاخ است، ثقیل الهضم و ناگوار است دروغ نگفته اند." خلاصه بادنجان بیچاره را از هر جهت به باد طعن و لعن گرفت و از هیچ دشنامی در مذمت آن فروگذار نکرد.

پیشخدمت موقع شناس که درسش را روان بود بدون آنکه ماجرای چند روز قبل را به روی خود بیاورد با نادرشاه همصدا شد و هر چه از ضرر و زیان بعضی از گیاهان و نباتات در حافظه داشت همه را بی دریغ نثار بادنجان کرد و گفت:"اصولاً بادنجان با سایر گیاهان خوراکی قابل مقایسه نیست زیرا به همان اندازه که مثلاً کدو از جهت تغذیه و تقویت مفید و سودمند است خوراک بادنجان به حال معده و امعا و احشا بدن مضر و زیان بخش می باشد! بادنجان نفاخ است بله قربان! بادنجان باد دارد بله قربان!"

نادرشاه که با گوشۀ چشمش ناظر ادا و اطوار مضحک پیشخدمت و بیانات پر طمطراق او در مذمت بادنجان بود سر بلند کرد و گفت:"مرتکۀ احمق، بگو ببینم اگر بادنجان تا این اندازه زیان آور است پس چرا روز قبل آن همه تعریف و تمجید کردی و از نظر مغذی و مقوی بودن، آن را آب حیات خواندی؟ اینکه گفته اند دروغگو را حافظه نیست بیهوده نگفته اند."

پیشخدمت بدون تأمل جواب داد:"قربان، من نوکر بادنجان نیستم من نوکر قبلۀ عالم هستم. هرچه را که قبلۀ عالم بپسندد مورد پسند من است. پریروز اگر طرفدار بادنجان بودم از آن جهت بود که قبلۀ عالم را از آن خوش آمده بود. امروز به پیروی از عقیده و سلیقۀ سلطان وظیفه دارم که دشمن آن باشم!"

/ خبر


چندین نفر از همشهریان در باره حادثه دزدی وسرقت از طلا فروشی اوز پرسیده اند که ایا تاکنون سارقین دستگیر شده اند یا نه ؟ که به اطلاع ان دسته از عزیزان برسانیم که تاکنون خبری از طریق نیروی انتظامی اعلام نشده است ولی مقامات در جلسه ها یی که در اوز بوده است قول داده اند که بشدت پیگیر این موضوع هستند
فیلم دیگری از مغازه دیگری که انروز همزمان مورد سرقت قرار گرفت 
 

برگزاری مراسم هفته وحدت در اوز
 

سخنرانی خانم سیلوانا سلمانپور در باره بیمارستان امیدوار اوز 

همانگونه که قبلا وعده داده بودیم در ادامه  جلسه هیات امنای دانشگاه پیام نور اوز وبیمارستان امیدوار اوزکه در تاریخ 13 ژانویه 2013 با حضور خیرین ودر منزل اقای منصور فقیهی نژاد برگزار شد  صحبت ها وسخان دیگری نیز در این جلسه بیان شد که توجه بینندگان گرامی وهمشهریان بدان جلب مینمایم

 بنام خداوند جان و خرد

بیمارستان عبدالحمید امیدوار اوز ، یکی از بزرگترین دست آورد های مردم شهر عزیزمان می باشد که در سال 1369 شمسی به همّت بانی خیر ارجمند آن که هم اکنون در خدمت ایشان هستیم به بهره برداری رسیده است .

جناب آقای عبدالحمید امیدوار در سال های سخت اوائل انقلاب و در دوره ناگوار اشغال کشور کویت که محل کار و زندگی ایشان است ، این خدمت بزرگ را داوطلبانه به عهده گرفته بودند و با صرف ده سال وقت و هزینه سنگین با اراده و همّتی که از نیروی جوانی و آینده نگری هوشیارانه ایشان مایه گرفته بود ، با همکاری مرحوم برادرشان عبدالرحمن امیدوار ، این آرزوی بزرگ را برای مردم اوز و منطقه بر آورده ساختند ، چنین همّتی ایجاب می کرد که دیگر توانمندان جامعه هم با تأسّی به همّت بلند ایشان ، داوطلب ایجاد خانه های متعدد برای پزشکان و کارکنان بیمارستان بشوند و در سال 1375 قدم پیش گذارند و با تأسیس هیئت امناء بیمارستان دفتر دبی خدمت ارزنده ایشان را پاس بدارند و در جهت تکمیل و تجهیز هرچه بیشتر و بهتر آن دست بکار شوند .

آقای امیدوار با این کار خود به دیگران نیز آموختند که خیلی از کارهای بزرگ و عام المنفعه و در عین حال لازم برای شهر و جامعه عزیزمان را می توان با امکانات فردی همشهریان انجام داد و با حفظ و تقویت همکاری و همدلی کارهای بزرگ و بزرگتر دیگری را هم بعهده گرفت و در پیشبرد آن از سابقه و تجربه گذشته استفاده کرد .

کار بزرگ ایشان اهمیّت آنرا داشت که بزرگانی چون مرحوم حاجی عبدالله خضریان و مرحوم شیخ محمد رفیع فقیهی توسط فرزندان نیکوکارشان  و نیز مرحومان حاجی شیخ محمد سعید فقیهی و حاجی محمد رضا کمالی و خواجه یوسف نامی و در تبعیّت از آنها ده ها نیکوکار دیگر با همکاری هیئت امناء دفتر دبی و دفتر اوز تشکیل یافته از معتمدین خیر خواه مقیم زادگاه از صمیم قلب و به نشانه تأیید و تشویق برای کسب ثواب الهی عهده دار خیرات بزرگ در این بیمارستان بشوند و با پشتیبانی خود آقای امیدوار در طی سالهای پر بار گذشته منشاء خدمات درمانی ارزشمند و تأثیر گذاری در شهر و بخش اوز و نیز بخش ها و شهر های مجاور باشند.

در این بیمارستان در شش ماهه اول سال جاری حدود سی و دو هزار نفر مراجعه کننده در بخش های عمومی و تخصصّی ویزیت شده اند که به معنای شصت و چهار هزار نفر مراجعه کننده در سال می باشد .

در شش ماهه اول  سال جاری 478 عمل جرّاحی عادی ، 252 عمل جرّاحی اورژانسی ، 120 عمل جراحی سرپائی و 163 عمل جراحی سزارین ، مجموعاً 1017 عمل جراحی در این بیمارستان صورت گرفته است که بمعنای بیش از دو هزار عمل جراحی سبک و سنگین در سال است . شمار زایمان های طبیعی در شش ماه 320 نفر بوده است که بمعنای 640 مورد در سال می باشد ، بدین حساب مجموع زایمان های طبیعی و سزارین در یک سال بالغ بر یک هزار نفر می گردد .

بیش از شصت هزار مراجعه کننده در سال ، بیش از یک هزار عمل جراحی و حدود یکهزار مورد زایمان خلاصه کار این بیمارستان بزرگ است که بهمّت این نیکوکار دوراندیش تأسیس گردیده و با پشتیبانی جمعی بزرگی از نیکوکاران جامعه رشد و توسعه یافته است و طی سالهای طولانی در ارزشیابی های وقت بوقت درجه 1 شناخته شده است .

بجاست که به این همه خدمت بیمارستان بها دهیم و کاستی های موجود و ایراد و انتقاد ها را هم  پذیرفته و با کمک مالی هرچه بیشتر کمبود ها ی امکانات و خدمات را بر طرف سازیم .

پیشرفت بیمارستان با جذب و حفظ  پزشکان متخصّص و تمام وقت حاصل می شود و لازمه آن دادن امتیازات مالی است همچنین تشویق و قدردانی و کمک های وقت بوقت به کارکنان زحمت کش اداری و درمانی آن نهاد است .

از دیگر نیاز های بیمارستان در این مقطع تعویض سیستم تهویه بیمارستان  با کولر های اسپلیت است ، عمر مفید کولر های مرکزی روبپایان است و هزینه نگهداری آن بسیار بالا است ، هرچند برای این کار آقای امیدوار در سالهای اخیر هزینه های بالائی را پرداخته اند . شمار کولر های مورد نیاز یکصد و بیست دستگاه است . امیدست داوطلبان در این جمع با شکوه تأمین  بهای آن را بعهده بگیرند و اجر عظیم آنرا نصیب خود گردانند .

یک دستگاه تخت زایمان فیزیولوژیک و یک دستگاه تخت احیای نوزادان و نیز یک دستگاه تلویزیون 64 LCD اینج  برای کلاس آمادگی زایمان می باشد که امیدست به کمک نیکوکاران حاضر و غایب تأمین شود مخصوصاً که جدیداً جناب آقای دکتر حیدری متخصص بیماری های داخلی، اهل اوز به ریاست بیمارستان بر گزیده شده اند و بسیار علاقمندند که بیمارستان شهر خود را پیش از پیش جلو ببرند .

به همّت انجمن خیریه اوز ، از محل کمک های مردمی و با مساعدت و مشارکت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، امکان تأسیس بخش دیالیز در بیمارستان شهرمان حاصل شده ، کمبود بودجه لازم نیز از سوی خیّر بزرگوار جناب آقای حاجی عبدالله زمین پیما تأمین گردیده و کار در مرحله راه اندازی است . این امر به نوبه خود دست آورد مهمی است که امیدست خداوند متعال اجر نیکوکاران شرکت کننده در این خیر را مضاعف گرداند .

خیرین دیگری هم در ماههای اخیر وسایل و دستگاه های پزشکی مهمّ و    گران قیمتی اهدا نموده اند که در اوز تحویل داده شده و از ایشان قدردانی و بنام شان ثبت گردیده است خداوند متعال خیر همه آنهایی که به بیمارستان و شهر و مردم خود چنین کمک های با ارزشی می نمایند مخصوصاً نیکوکاران حاضر در این مجلس را بدرجه قبول رسانیده و اجرشان را محفوظ نگهدارد .  با این قول شیخ اجل سعدی صحبت را بپایان می برم و از همه درخواست مشارکت و مساعدت مؤثر در کمک به بیمارستان عبدالحمید امیدوار و دانشگاه پیام نور اوز را می نمایم .

                     بنی آدم  اعضای  یکدیگرند         که در آفرینش زیک گوهرند

                    چو عضوی بدرد آورد روزگار        دگر عضوها را  نماند  قرار

                    توکز محبت دیگران بی غمی          نشاید  که  نامت نهند آدمی

            با سپاس و درود

پس از خواندن گزارش خانم سلمانپور متن ذیل توسط آقای منصور فقیهی نژاد خوانده شد :

معرفی بایسته ای از بیمارستان عبدالحمید امیدوار اوز بعمل آمد که اعتقاد همیشگی هیئت امناء  می باشد ، این بیمارستان  آنقدر جذّاب بوده است که بسیاری آرزو می کرده اند ای کاش بتوانند  وقتی مانند آن  را بسازند و از ثواب و افتخار آن بهره مند شوند .

در اینجا بسیار خوشوقتم  که اعلام نمایم که خیر بزرگوار جناب آقای یوسف راه پیما فرزند محمد رسول حاجی بابا آقایار مدتی است اعلام آمادگی نموده اند که یک بیمارستان جدید با ظرفیت حدود یکصد تختخواب در شهر زادگاهمان اوز بسازند ، مطالعات لازم انجام شده طی مراحل قانونی و اداری و تهیه نقشه و شروع بکار و به بهره برداری رسیدن این برنامه حداقل شش سال وقت خواهد برد . با دانشگاه علوم پزشکی شیراز تفاهم نامه ای بامضاء رسیده است که پس از آماده شدن بیمارستان جدید ، بیمارستان عبدالحمید امیدوار هم به نحو مطلوب و انشاالله بهتر بکار خود ادامه دهد ، این موضوع برای همه ما اهمیّت حیاتی دارد و ما بهمین دلیل از همگان  می خواهیم بیش از پیش بیمارستان امیدوار را حمایت نمایند که یادبود بسیار عزیزی است ، آقای امیدوار در جریان امور قرار گرفته اند  و علاقه دارند در فرصت مناسب برنامه بهسازی بیمارستان خود را با کمک هیئت امناء اجرا نمایند ، این توفیق را  از صمیم قلب به  آقایان امیدوار و راه پیما شادباش می گوییم .

2013 / 1 / 13  دبی

 

فردا پنج شنبه سالروز ولادت حضرت محمد ص بر مسلمین جهان مبارک باد


فردا بمناسبت تولد حضرت محمد ص پیامبر بزرگ مسلمین در امارات  وبسیاری از کشورها  تعطیل عمومی می باشد امیدواریم صاحبان کار وتجارت بخصوص خودمونی ها و اوزیها  این روز را تعطیل کنند چون تا کنون چندین بار شده که عده ای جز پول وتجارت هیچ عید ومراسمی را برسمیت نمی شناسند هر چند این افراد کم
هستند امابی توجهی انان به ایام تعطیل کارگران وکسبه قابل قبول نیست
 

پیام تبریک  به سرکار خانم دکتر نوشین بازرگانی

بسیار مفتخریم که مجددا پس از موفقیت شما بمناسبت عضویت در هئیت رئیسه فدراسیون جهانی قلب در تاریخ 25.1.2011اینک دریافت مقام consultant (استشهاری ) از طرف خود وفرزندانمان  سعید وامیر به شما تبریک عرض نموده وارزوی بهترین ها برایتان  داریم

از طرف عبدالرحیم فقیهی وفرزندان سعید وامیر

جامعه ما احتیاج به ارامش و اتفاق واتحاد دارد

بعد از ماجرای دزدی مسلحانه از طلافروشی های اوز جوی توام با نگرانی بسیاری از شهروندان را فراگرفته تا جایی که این خبر در راس بسیاری از خبرهای منطقه قرار گرفت وعکس ها وخبر ان در بین اهالی انترنت مرتبا پخش میگردید ومردم خواهان پیگیری نیروهای انتظامی ودستگیری عاملان این سرقت بودند تا جو اعتماد وارامش به شهر باز گردد  از امروز نیز فیلمی روی منابع انترنتی وفیس بوک ومنابع خبری قرار گرفته که واقعا نشان از گستاخی این دزدها دارد دزدانی که در عرض کمتر از یکی دو دقیقه کل مغازه طلا فروشی را غارت کردند وبا شلیک تفنگ باعث رعب و وحشت مردم شدند

اینها در زمانی صورت میگیرد که کشور بیش از هر زمانی احتیاج به ارامش وامنیت دارد وکسانی که مخل این ارامش هستند باعث پراکندن تخم نفاق وبدبینی میشوند واینها در اغاز هفته وحدت مسلمین صورت گرفته وباید باعث هوشیاری مردم وساکنان این منطقه گردد که سالیان درازیست اهالی تشیع  وتسنن کنار هم به خوبی زندگی کردند  به همین خاطر وظیفه مسئولین امر را بیش از پیش میکند تا  با پیگیری جدی به بازگشت جو اعتماد واتحاد کمک نمایند  تا با دستگیری انها وبرگشت مالشان مردم از پیگیری نیروهای انتظامی اطمینان خاطر بیشتری کسب نمایند .

درست است که بیکاری وفقر وناهنجاری در جامعه از عوامل مهم دزدی وبزهکاری وفساد است وباید بصورت ریشه ای برطرف شود  اما اجرای قوانین تا زمانی که این بزهکاریها وجود دارد از راههای میسر در برقرای امنیت وارامش در جامعه است

 برای دیدن فیلم اینجا کلیک کنید

 

کارگا ه اموزشی انجمن دوستدار کودک شهر اوز در کتابخانه عمومی اوز

انجمن دوستداران کودک ، کارگاههای آموزشی ،" آشنایی با کتاب "، "ایده ها " وهنر و ادبیات " در کتابخانه عمومی اوز برگزار کرد .

طی روز های 19 ، 20، 21 ، دی ماه 91 به دعوت این انجمن ، خانم رویا شهری عضو کارشناس موسّسه پژوهشی کودکان دنیا از تهران ، این کارگاهها را با همکاری " معاونت پرورشی آموزش  و پرورش "،   " کانون تربیت فرهنگی آموزش و پرورش " و " کتابخانه عمومی " شهر اوز برگزار کردند .

ایشان در کارگاه آشنایی با کتاب ، چگونگی کار با کودکان و نوجوانان و راههای استفاده از فرهنگ ها و کتابهای مرجع را با روش های جذّاب و از طریق بازی ارائه داند .

در کارگاه ایده ها ،  خلاق بودن ذهن  و گشودن قفل های ذهنی  و ایده پردازی از راه مطالعه را بیان کردند و در گفتگوها یشان گفتند : بهتر است ما با تغییرات همراه باشیم و رشد کنیم .  لذّت بردن از یک ایده راهی برای  ایده و کار بعدی است . همچنین یک فکر نو ، احساس رضایت از خود را به وجود می آورد . برای داشتن یک ایده نیاز به تفکر خلّاق داریم و کپی کردن از روی کار دیگران تفکر خلّاق نیست ، ایشان به عواملی که مانع خلّاقیت می شود پرداختند که مشغولیت ذهن ، عدم آموزش والدین ، همیشه یک پاسخ درست داشتن و ... از آن جمله است . 

در کارگاه هنر و ادبیات از نگاه کودکان و  با شیوه های جذاب و خلّاقانه از جمله کاردستی ، نقاشی ، کلاژ ، پازل و ... روش هایی را معرفی کردند که برای شرکت کنندگان مفید و جالب بود . تأکید ایشان بر توجه به توان کودک با توجه به مرحله ی رشد کودک توانائیها و استعداد های فردی هر کودک و نیاز او بود  و بر اهمیت آموزش در بستر زندگی اشاره داشتند .

در مجموع 82 نفر از علاقمندان و مراقبین  کودک از این کارگاههای آموزشی بهره مند شدند .

در روز چهارشنبه 20/10/91 سرکار خانم شهری در کنار کتابدار بخش مادر و کودکان به استقبال کودکان همراهشان رفته و ساعاتی را در کنار آنان به سر بردند . در ضمن دیدار از کتابخانه بخش اطفال بیمارستان امیدوار و نشست مشورتی با متخصصین بومی در این رابطه صورت گرفت که در گزارش بعدی به اطلاع خواهد رسید .

برای دیدن عکس های این کارگاه اموزشی در بین کودکان شهر اوز لطفا اینجا کلیک کنید

خدیجه فقیهی نژاد – تهران  28/10/91عکس هایی از در ودشت وبیابان اوز
 

باله توه / عکسهایی زیبا از وبلاگ مربوطی
 

 

سخنان اقای منصور فقیهی نژاد در جلسه هئیت امنا دانشگاه پیام نور اوز وبیمارستان امیدوار اوز

همانگونه که قبلا قول داده بودیم لازم دانستم که گزارش مفصل تری از این جلسه به دید بینندگان وهمشهریان عزیز برسانم برای اینمنظور از سخنان اقای منصور فقیهی نژاد در باره دانشگاه پیام نور شروع میکنیم ودر فرصت های اتی به گزارشهای دیگر خواهیم پرداخت

دانشگاه پیام نور اوز در شانزدهمین سال تأسیس خود با زیربنای حدود 24000  متر مربع در هفده ساختمان بزرگ و کوچک شامل بخش های آموزشی و اداری ، آزمایشگاهی ، کتابخانه ، آمفی تأتر ، خوابگاه های دانشجوئی ، استادسرا ، مجموعه ورزشی ، نمازخانه ، مجموعه فرهنگی ، خانه های نیروهای خدماتی با محوطه سازی  و دیوار کشی مناسب  و مرغوب وبا حدود  3 هزار نفر دانشجو و حدود  2100 نفر فارع التحصیل و قریب به 40 رشته و  گرایش تحصیلی با 31   نفر کارمند که 20 نفر از آنها  در بخش های اداری و خوابگاهی  بومی هستند  و  15نفرهیئت علمی و 140نفر استاد حق التدریسی در بخش های آموزشی بحمدالله بدون هیچ مشکلی در مسیر پیشرفت و رشد مطلوب قرار دارد و مایه آبادی و زیبائی و شهرت بیشتر شهر زادگاه و جامعه سربلندمان گردیده است بطوری که آوازه آن به بسیاری از جاه ها ی ایران بزرگ رسیده  و در خارج از ایران هم بین همشهریان مهاجر از شهرت و  تحسین خوبی برخوردار گردیده است .  برای سال تحصیلی آینده دو رشته مهندسی برق و مهندسی عمران مصوّب گردیده است که بخواست خدا  به رشته های موجود اضافه خواهد شد .

از اقدامات مهم اخیر گشایش فاز چهارم دانشگاه شامل ساختمان شماره 2 آزمایشگاه مرکزی با زیربنای حدود 2230 متر مربع و ساختمان مجموعه فرهنگی خیریه مرحوم حاجی هاشم بهروزیان با زیربنای 540 متر مربع بوده است که توسط دو نفر از معاونین سازمان مرکزی دانشگاه با حضور بیش از 40 نفر از مسئولین دانشگاه های پیام نور استان فارس و نیز حدود سیصد نفر از همشهریان عزیز شامل مسئولین مدیران شهر ، امام جمعه و روحانیون محترم ، معتمدین ، خیرین و اعضاء هیئت امناء دفتر اوز و کارکنان دانشگاه بوده است که بحمدالله بخوبی و زیبائی صورت گرفت ، در این مراسم خیّر بزرگوار جناب آقای فاروق ضیائی نیز همراه  و در کنار اینجانب بودند . همچنین سرکار خانم سیلوانا سلمان پور نیز از همراهان بودند که با صحبت شیوا و شعر های زیبای خود توجه همگان را به خود و دانشگاه عزیزمان جلب نمودند و در حقیقت گروه بانوان پشتیبان دانشگاه را در این مراسم نمایندگی کردند . همراهی این دو بزرگوار در بیشتر مراسم مهم دانشگاه برای اینجانب مایه دلگرمی و خوشوقتی بوده است . این مراسم با استقبال از میهمانان ، سخنرانیهای متین ، و گشایش ساختمان های جدید و پذیرائی و بدرقه شایسته آغاز و پایان یافت و مورد پسند مدعوین گرامی قرار گرفت .

دانشگاه از نظر نظم و ترتیب و عملکرد مسئولین و کارکنان و دانشجویان آن هم وضع رضایت بخشی دارد ، بطوریکه از نظر سازمان های مرکزی و استانی و حراست های  مربوطه همیشه مورد تحسین و ستایش بوده است و در مقایسه با مسائل و مشکلاتی که دانشگاه های دیگر دارند وضع دانشگاه شهر ما از نظر حسن اداره و رفتار دانشجویان و کارکنان نمونه است .

دانشجویان ما خوب درس می خوانند و در امتحانات ورودی و ترمی و پایانی و نیز   در مقاطع  فوق  لیسانس خوب  قبول می شوند و خود و والدین آنها مخصوصا  مردم آن بخش هائی که نزدیکتر به اوز هستندبسیار قدر دان و از خیرین سپاسگزارند .

نیاز کنونی دانشگاه اضافه شدن دو باب ساختمان بزرگ خوابگاه دانشجوئی برای دختران می باشد که متقاضی زیاد دارد . این متقاضیان بیشتر دختران مناطق محروم هستند که پدر مادرشان اجازه اقامت در شهر را به آنها نمی دهند و اگر خوابگاه  دانشگاهی جا نداشته باشد آن ها را از تحصیل محروم می نمایند ، بخاطر آن دختران همدیگر را کمک  می نمایند و قبول می کنند در اطاق های 4 نفره 6 نفر و در اطاق های 6 نفره 8 نفر و بالاتر بنشینند و حتی روی فرش بخوابند، در این اوضاع بخاطر ازدحام در ساختمان  های خوابگاه ها هماهنگی  خدمات آب و برق  و تهویه  و غیره  بهم می خورد و مدیریت خوابگاه ها هم سخت تر می شود. از آنجا که دانشگاه پیام نور تعهد خوابگاه ندارد ، من با مسئولیت خود اجازه تأسیس خوابگاه گرفته ام و حتی بخش الحاقی آمفی تأتر و دو ساختمان  از استادسراها را هم با صرف هزینه بالا توسعه و تغییر داده به خوابکاه تبدیل نموده ام تا مشکل این دختران حل شود و امنیت کافی داشته باشند .

ایجاد بخش مادر و کودک در کتابخانه عمومی شهر است که با نوسازی داخلی کتابخانه همراه بوده و مایه استفاده خیلی خوب کودکان از بخش ذکر شده  و فضای سبز پارک کتابخانه موسوم به پارک کودک است .

تأمین بودجه هزینه های انجام شده به کوشش آقای فاروق رکنی و راه اندازی بخش و فعالیت کودکان با همکاری خانم ها خدیجه فقیهی نژاد و ثریا نامی و چند بانوی فرهنگ دوست فعال مقیم زادگاه صورت گرفته است این اقدام همراه با کل کارهائی که از سوی هیئت امناء کتابخانه بنفع این نهاد انجام گرفته سبب شده است تا کتابخانه شهر ما از سوی نهاد کتابخانه های عمومی استان فارس ، کتابخانه نمونه شناخته شود . کوشش های سرکار خانم فوزیه زارع رئیس کتابخانه هم در کسب این امتیاز تأثیر خوبی داشته و شایسته تقدیر و قدردانی است .   

در اینجا خوشوقتم که اعلام نمایم خانواده مرحوم عبدالعزیز هنری اطلاع داده اند که در ادامه  مشارکت های مرحوم عبدالعزیز هنری عضو هیئت امناء دانشگاه و بیمارستان اوز تصمیم گرفته اند یک بخش جدید بزرگ در کتابخانه عمومی اوز با بودجه سیصد میلیون تومان بعنوان اولین خیر آن مرحوم ایجاد نمایند ، حناب آقای محمد محمودی رئیس هیئت امناء کتابخانه عمومی اوز عهده دار انجام این کار شده اند   خداوند سبحان این خیر ارزشمند را بدرجه قبول برساند و مایه سعادت و تندرستی افراد خانواده آن مرحوم قرار دهد .

هیئت امناء طی سالهای کوتاه عمر خود تعداد 35 ساختمان بزرگ و کوچک با زیر بنای حدود 500 تا 5500 متر مربع و یک بلوار 3 کیلومتری با عرض 45 متر در دانشگاه و بیمارستان و شهر ساخته و به بهره برداری رسانیده است که خود مایه رونق و آبادانی و زیبائی بیشتر شهرمان گردیده است  مخصوصاً دانشگاه پیام نور که مانند آن را در منطقه نداشته ایم .

 

این نوشته از اداره کل مبارزه با سرقت در کشور است

ماده 197 قانون مجازات اسلامي : سرقت عبارت است از ربودن مال ديگري به طور پنهاني .
سرقت عادي : سارق بدون توسل به زور شيئي را مي ربايد .
سرقت جبري : يالص كه با توسل به زور و ارعاب و تهاجم بطور فردي يا دسته جمعي موجب سرقت مي شوند.
سرقت مسلحانه : سرقتي است كه با تهديد سلاح گرم توام است .
كلمه سارق (عربي) صفت فاعلي به معني دزد .
دزد : از ريشه زبان پهلوي , مصدر آن دزديدن است .
سارقه : صفت فاعلي به معني دزد زن .
راهزن (راهبند) : دزدي كه در بيابان و ميان راه جلوي مردم را بگيرد و اموال آنها را ببرد .
راهگر : عمل راهزني – دزدي و غارت اموال مسافران در راهها .
قطاع الطريق : قطاع يعني بسيار برنده و قطع كننده جمع قاطع است (عربي) .
كلمه لص : به معني دزد (عربي) لصوص جمع آن است .

جرايم مسلحانه بويژه سرقتهاي مسلحانه جبري , راهزني , اخاذي توام با تهديد سلاح گرم يا سرد كه گاهاً منجر به ضرب و جرح و قتل نيز  مي گردد ، اثرات منفي بر امنيت جامعه گذاشته و باعث احساس عدم امنيت جاني و مالي ، هراس و تشويش اذهان و نارضايتي آحاد جامعه مي گردد ،  به تبع آن سلب اعتماد از توان دستگاههاي برقراركننده نظم و امنيت همچون قوه قضائيه نيروي انتظامي را به دنبال خواهد داشت .

 از آنجائيكه در ايران اسلامي مي بايستي كليه آحاد جامعه از امنيت مطلوب برخوردار باشند تا در سايه آن بتوانند به زندگي عادي خود ادامه دهند  و  دولت نيز قادر باشد برنامه هاي سازندگي را در تمامي مراحل به اجرا بگذارد  .  بايد توجه داشت امروزه  پليس به تنهائي در جامعه  مسئول و جوابگوي  مشكلات ناشي از كجروي ، جرائم و نا امني  نيست  لذا بر مسئولين و ارگانها واجب است با همياري و همكاري طرحها و برنامه هاي اساسي و ويژه اي را در كوتاه مدت و بلند مدت در جهت ريشه يابي و ازبين بردن علل و عوامل جرم تهيه واجرا نمايند .

خبر

آغاز مسابقات فوتسال دهه مبارکه فجر در اوز – 1391


در ادامه خبرهای مربوط به سرقت مسلحانه در اوز توجه شما را به خبری از وبلاگ مربوطی جلب میکنم

آخرین خبرها از سرقت مسلحانه در شهر اوز

بقایای قلعه پرویزه اوز به ثبت رسید/ این بنا نیاز به مرمت دارد

پنجمین شماره فصل نامه گفتگو  انجمن خیریه اوز منتشرشد

درجه هوا در اوز ساعت 11 شب 12 درجه  بالای صفر گزارش شده وپیش بینی شده تا 6 درجه بالای صفر سردتر گردد .ضمنا از بندرعباس خبری داشتیم که خارازه وترشه کیلویی 1000تومان فروخته شده است

 

رقص دختر خردسال اوزی با لباس محلی
 
اوزیها سالیان درازیست که لیاس محلی خودرا زینت بخش محافل ومجالس بخصوص عروسی های خود نموده اند هرچند چند سالی این لباس می رفت به فراموشی سپرده شود اما زیبایی وهمت زنان ومردان اوز باعث شده تا این لباس نه تنها در عروسی ها بلکه در بیشتر محافل جشن وسرور ونمایش ها وهمایش وجشنواره ها مورد استفاده قرار گیرد امید است که مردم دقت نظر داشته باشند تا لباس سنتی را همانگونه که هست مورد استفاده قراردهند وشاخ وبرگ هایکه ربطی به لباس محلی ندارد بران نیفزایند ویک چیز من دراوردی نکنند خوشبختانه تاکنون این موضوع رعایت شده است وجای بسی خوشحالی است که کودکان نیز انرا با زیبایی بر تن خود کرده اند .
فیلم کوتاهی که می بینید از مراسمی است که بتازگی گروهی از صدا وسیما امده بودند واقای رحیمی فیلمبردار شهرمان انرا کوتاه به تصویر کشیده اند که از ایشان تشکر میکنیم


فیلم رقص دختر خردسال اوزی

 اشنایی با مدرسه فوتبال شاهین اوز

تیم شاهین اوز طی اطلاعیه ای از حضور خود واموزش فوتبال در مدرسه فوتبال شاهین اوز اعلام امادگی نموده است وطی ارسال مطلب وعکس برای سایت ستاره های اوز توجه همشهریان وعلاقمندان را به این مدرسه جلب نموده است که توجه شما را به ان جلب مینمائیم وبرای انان ارزوی موفقیت داریم

برای دیدن عکس ومطالب اینجا کلیک کنید

 

 باز هم سرقت مسلحانه در شهر اوز

 بر اساس گزارشی که امشب ساعت 7 پنج شنبه 17 ژآنویه چند لحظه پیش دریافت کردیم دو مغازه طلا فروشی در اوز مورد سرقت مسلحانه قرار گرفته وطلاهای انرا بسرقت برده اند گزارش های بعدی بزودی روی سایت قرار خواهد گرفت  این سرقت در حالی صورت گرفته که سه شب پیش نیز از در منزی یکی از طلا فروشان باندی مسلح انرا بسرقت برده بودند

بر اساس خبرهای دریافتی این افراد مسلح بوده اند ویکی از انها برای ارعاب مردم اول شلیک هوایی میکنند وبعد شیشه های وترین دومغازه که یکی از انها مغازه طلا فروشی داماس ودیگری مربوط به بردار ایشان بوده میشکنند وهرچه بوده است برده اند نیروی انتظامی بلافاصله در تعقیب انها اقدام میکند وتا دوراهی کوره دیده شده که ماموران به سمت ماشین انها تیراندازی می کرده اند هنوز اطلاعی  از دستگیری انها نرسیده است

در ادامه خبرهای دریافتی افراد مسلح سه نفر بوده اند واز مغازه های خالد نجم الدینی وعزیز نجم الدینی  طلاها را به سرقت برده اند واین درحالی بوده که نیروهای انتظامی صد متر بالاتر ایستاده بوده است .مال باختگان ومردم شهر انتظار دارند که نیروهای انتظامی هرچه زودتر این افراد را دستگیر وبه سزای اعمالشان برسانند

بر اساس اخرین خبروشنیده های مردم  (هنوز بصورت قطعی از سوی نیروی انتظامی اعلام نشده است )این افراد سمت هرم وکاریان وبلغان دستگیر شده اند انها ماشین خودرا در بلغان رها کرده بودند اما در ادامه پیگیریهای نیروی انتظامی انها در ان منطقه دستگیر شده اند هنوز نام ونشانی از انها اعلام نشده است دستگیری انها اگر صحت  داشته باشد انهم با این سرعت اقدام شجاعانه ای است که باید به نیروی انتظامی اوز تبریک گفت

خبر فوق تصحیح می گردد /بر اساس اخرین خبر فقط ماشین انها پیدا شده است وخبرهای دیگر بیشتر بر گفت وشنید مردم است وتا اطلاع دقیق تر تا فردا منتظر میمانیم

سرقت مسلحانه در شهر اوز

دو شب پیش هنگامی که یکی از مغازه داران اوزی مغازه ومحل کسب خود را می بندد با ماشینش راهی منزل میشود  وقتی به در منزلش می رسد می بیند یک ماشین نزدیک خانه اش جلوتر از او ایستاده به نظرش مشکوک می اید پیاده میشود وبه سمت انها میرود انها که در ماشین بوده اند نقاب بصورت داشتند وبلافاصله کیف پولی که شامل  مقداری پول بوده ومدارک وکلید از دست او میگیرند اواول سعی داشته که مقاومت کند اما وقتی می بیند که انها مسلح هستند مقاومتی نمی کند انها هم کیف ومحتویات انرا برمی دارند وبا ماشین فرار میکنند تاکنون هیچ گزارشی مبنی بر دستگیری یا ردیابی انها اطلاع داده نشده است اما بهتر است افراد ومردم مراقب خود ووسایلشان باشند وامیدواریم نیروی انتظامی اوز ومنطقه  هرچه زودتر مسببین این عمل را دستگیر نمایند تا امنیت خاطر مردم بیشتر شود

پیام تبریک بمناسبت ارتقا مقام دکتر نوشین بازرگانی

باخبر شدیم دکتر نوشین بازرگانی متخصص قلب وعروق در بیمارستان دبی در ادامه فعالیت های شایان توجه خود وبنا به لیاقت ایشان به رتبه consultant(مستشاری ) در پزشکی ارتقا مقام پیدا کرده اند که این پیشرفت وارتقا مقام را به ایشان وخانواده ایشان وجناب شیخ عبدالرحیم فقیهی تبریک عرض مینمائیم

دکتر نوشین بازرگانی در 25 ژانویه سال 2011 میلادی به خاطر فعالیت چندین ساله اشان در جامعه اطبای قلب امارات ونیز عضویت درهئیت رئیسه  فدراسیون جهانی قلب  طی مراسمی در هتل اتلانتیس دبی توسط شیخ محمد بن راشد ال مکتوم حاکم دبی تقدیر نامه دریافت نمودند که مایه افتخاری برای ما وجامعه پزشکی می باشند

سایت ستاره های اوز 16ژانویه 2013

سرکارخانم دکتر نوشین بازرگانی

از طرف خود وخانواده نایل شدن شما به مقام consultaat تبریک عرض نموده برایتان ارزوی بهترینها داریم

بهرام اذری وخانواده

 نمایش فیلم جدایی نادر از سیمن به کارگردانی اضغر فرهادی در مرکز ندوه الثقافه وعلوم دبی

قرار است فردا در سالن سینما مرکز ندوه الثقافه والعلوم دبی فیلم ایرانی جدایی نادر از سیمن به کارگردانی اضغر فرهادی به نمایش عموم در اید این فیلم در سال 2012 برنده جایزه اسکار شد ودر بسیاری از کشورهای جهان به نمایش درامد این فیلم فردا 16 ژانویه ساعت 19.30 بوقت دبی در سالن سینما به نمایش در می اید وبرای بازدید کنندگان مجانی میباشد

چرا عده زیادی از دارایی وتوان خویش برای رفاه وکمک به مردم استفاده نمی کنند

این سوالی بود که چند شب پیش در جایی که کنار دوستی نشسته بودم پرسیده شد سوالی درست ودر عین حال شگفت اور شگفت اور از این جهت که ما با وجودی که میدانیم اما در پاسخ  بدان تلاشی نمی کنیم براستی چرا عده ای با وجود اینکه میلیاردها ومیلیون درهم یا تومان پول دارند وکلی دارایی وزمین وملک وساختمان دارند ودر ده ها جا پول های نقد انباشته در بانک ها وحتی در کشور های دور دارند دستی به جیب نمی برند تا اقدامی انسانی انجام دهند تا کار خیری انجام بدهند تا برای شهر ودیار خویش کاری کنند تا به انسانهای محتاج  کمک و یاری نمایند تا نام نیک وخیرخواهانه ای از خود به جای بگذارند ؟  جدا چرا چنین نمی کنند ؟

به اعتقاد من خیرخواهی ونیکوکاری فقط به دارا بودن نیست فقط به داشتن مال ومنال زیاد نیست انسانی که به انسان دیگر کمک میکند در نهاد وذاتش کمک وهمیاری وجود دارد  بسیاری هستند که با پول کم وبا توان کم همیشه به فکر مردم هستند واگر می بینیم بعضی ار تجار اوزی که توان مالی دارند ودر کار خیرخواهانه شرکت میکنند این فقط به خاطر این نیست که پول زیادی انها  باعث کار خیر انها میشود بلکه این درون انهاست که باعث میشود در کار خیر شرکت کنند عده زیادی از خیرین برای خدا واخرت خیر میکنند عده دیگری برای اجر دنیوی واحساس مسئولیت خیر میکنند عده ای هم هستند که برای دل خودشان وبرای خوشحال کردن مردم وهمشهریانشان خیر میکنند وعده ای هم هستند که برای نام ونشان میکنند اما همین که این خیرین قسمتی از مال وپول واندوخته خود در جهت اباد کردن شهر ودیارشان استفاده میکنند قابل احترام وتقدیر هستند وان عده که نمی کنند ودارند وخیر نمی کنند در نفس ووجودشان همیاری وکمک از اول نبوده ونیست

اینگونه ادم ها از کمک به نزدیکترین افراد خانواده هم دریغ دارند تا چه برسد که پول بدهند تا چیزی در شهر ساخته شود  اینان حمال همیشگی مال ومنالشان هستند تا ان دم که جان به جان افرین تسلیم کنند   اینگونه افراد نه در زمانی که نداشتند کمک حال مردم بودند  ونه حالا که روی پول خوابیده اند . اینگونه افراد روز را شب میکنند تا رقم صفرهای پولشان زیاد شود اینان غیر از خودشان کس دیگری در جهان نمی بینند . اینان فکر میکنند عمرشان تا ابد هست ومرگی در کار نیست. 40 سال دارد فکر میکند تا 100 سال عمر میکند به خودش میگوید بعدا     60 سال دارد باز جمع میکند باز میگوید بعدا  . 70 و80 سال عمر دارد بازجمع میکند ومیگوید  بعدا .   واقعا بعدا انها کی است؟   بهتر است این افراد از خودشان سوال ساده ای بکنند که تا کی زنده هستند وکی میخواهند از مال ومنالشان استفاده کنند.  چون من ادم هایی میشناسم که برای رفاه واسایش وتفریح خود وخانواده اشان هم کاری نمی کنند تا چه برسد به اینکه برای مردم خیر کنند  تا کی باید حمال پولهایتان باشید

ادم یک سقفی مطمئن بالای سرش باشد اندوخته ای برای روز مبادا داشته باشد خانه وماشینی داشته وبتواند خوب ودرست خرج کند وبرای اتیه بچه هایش به اندازه نیاز انها بگذارد بس است  مطمئن باشید انکسی که فقط جمع کند تا دیگران بعد از مرگش استفاده کنند کار در خور توجه ای نکرده است فقط فرزندانی اماده بهره برداری تربیت کرده تا بر مال ومنال او خیمه زنند وچه بسا که برباد دهند

برای همین باید از ادم هایی که قصد ونیت خیرخواهانه دارند ودر حد توان وامکانشان به مردم وشهر وزادگاهشان کمک میکنند تشکر نمود وبه نیکی از انها یاد کنیم انکه مدرسه ساخته انکه مسجدی ساخته انکه جاده ای ساخته بیمارستانی درست کرده دانشگاه ساخته ورزشگاه ساخته و و وووو  وحتی انکه یک ابسردکن کنار خیابان گذاشته تا مردم ورهگذران از ان ابی بنوشند ودعای خیرش کنند همه اینها وانها از چشم مردم دور نمی ماند وکار خیرشان بی جواب نخواهد ماند 

بکوش تا عمری باقیست تا سرپا هستی ونفسی بر می اید کاری بکنی که عمر به کسی وفا نکرده وپشیمانی هیچ سودی نخواهد داشت

سلامت وتندرست باشید ؛ حق یارتان باد   فرهاد محمودا /ژانویه 2013

احمد زمانی در گذشت

با نهایت تاسف با خبر شدیم که احمد زمانی امروز در اوز درگذشته که بدین وسیله در گذشت انمرحوم را به خانواده وفرزندانش وبستگان واشنایان انمرحوم تسلیت عرض مینمائیم احمد زمانی در زمان مرگ   75سال داشت . یاد وخاطر انمرحوم گرامی باد / سایت ستاره های اوز 15ژانویه 2013

دمای هوا به زیر صفر می رسد/ احتمال پدیده یخبندان در لارستان

 

جلسه هئیت امنای دانشگاه پیام نور مرکز اوز وبیمارستان امیدوار اوز با حضور خیرین ونیکوکاران


بزرگی   بایدت  بخشندگی کن        که  دانه  تا  نیفشانی نروید

دیشب جلسه هئیت امنای دانشگاه پیام نور اوز وبیمارستان امیدوار اوز با حضور تنی چند از خیرین وهمراهان هئیت بود که در منزل اقای منصور فقیهی نژاد که خود از خیرین واز اعضای هئیت امنا می باشد برگزار گردید تعداد زیادی از خیرین برای شنیدن گزارش هئیت امنا امده بودند که در ابتدا مدعوین به صرف شام دعوت شدند که در فضایی بسیار زیبا ودلنشین از حاضرین پذیرایی شد بعد از صرف شام ابتدا اقای فاروق العوضی با تشکر از حاضرین از خدمات ارزنده خیرین یادنمودند  وحضور اقای عبدالحمید امیدوار بانی بیمارستان امیدوار اوز که از کویت برای حضور در این جلسه تشریف اورده بودند گرامی داشتند وبه ذکر فعالیت های خیرخواهانه ایشان ودیگر اوزیها پرداختند در ادامه اقای عبدالرزاق نامور به بیان فعالیت های هئیت پرداختند ودر ادامه اقای منصور فقیهی نژآد در باره فعالیت های انجام شده هئیت در بین دو جلسه ان که از سال 2010 تا ابتدای سال 2013 بود پرداختند ایشان ضمن قدردانی از فعالیت خیرین وهئیت امنا در سالهای گذشته خیرین وحاضرین را به مشارکت در ادامه فعالیت ها تشویق نمودند  در ادامه جلسه سرکار خانم سیلوانا سلمانپور به تاریخچه تاسیس بیمارستان امیدوار اوز وفعالیت های انجام شده ان پرداختند واز کارهای انجام شده توسط اقای عبدالحمید امیدوار وهئیت همراه تشکر نمودند 

در این جلسه که جلسه پرباری بود یکی از خیرین که تقبل ساخت دانشکده بهداشت را قبول نمودند اقای عبدالرزاق شرافت بودند که از این کار خیرخواهانه وبزرگوارانه ایشان قدردانی شد ضمنا در این جلسه وبا کمال خوشحالی اعلام گردید که باقیمانده هزینه بخش دیالیز توسط اقای زمین پیما پرداخت شده است وبزودی این بخش در اوز راه اندازی میشود در دقایق پایانی اعلام خبر خوشحال کننده دیگری بود که یک نفر از همشهریان هزینه ساخت یک بیمارستان جدید ومجهز قبول دار شده است وان کسی نبود جز اقای یوسف محمد رسول راهپیما که با کار نیک خود گام ارزنده ای برای بهداشت ودرمان اوز برداشتند تا در کنار بیمارستان امیدوار اوز خدمات پزشکی وبیمارستانی اوز دوچندان گردد

 در ادامه توسط دو تن از اعضای هئیت امنا دفتر قبول کمک بین حاضرین گردانده شد تا هر کس به اندازه توان وهمت خود هئیت امنا را در ادامه کارهای خود یاری دهند

انچه برای من بعنوان یک همشهری در این جلسه برایم مهم جلوه میکرد ومردم نباید انرا نادیده بگیرند تلاش هئیت امنای بیمارستان امیدوار اوز ودانشگاه پیام نور اوز است که طی چندین سال فعالیت خود باعث گسترش .همیاری در عرصه اموزشی وبهداشتی وساخت وسازهایی بوده است که منشا ومنبع خیر برای مردم اوز وبخش ومنطقه بوده است واقعا هنوز هم احساس خوشحالی میکنم که اوزیها بخصوص خیرین که در اینجا هستند با مشارکت خود در این کارهای عام المنفعه شرکت میکنند وبا وجودی که خود کمتر در اوز هستند به فکر زادگاه خود می باشند وتا انجا که در توان دارند سعی میکنند که باری از روی دوش مردم بردارند البته هنوز تجار وثروتمندانی هستند که مشارکت کمی داشته یا ندارند اما چه خوب است انها هم برای توشه عمر خود وبرای اینکه نام نیکی از خود در اذهان مردم به یادگار بگذارند در عمل خیرخواهانه شرکت کنند که بقول شاعربزرگوار سعدی شیرازی

بس نامور به زیر زمین دفن کرده‌اند                کز هستی‌اش به روی زمین بر، نشان نماند
وان پیر لاشه را که سپردند زیر گل                 خاکش چنان بخورد کزو استخوان نماند
زنده است نام فرّخ نوشین‌روان بخیر                 گر چه بسی گذشت که نوشین‌روان نماند
خیری کن ای فلان و غنیمت شمار عمر                 زان پیش‌تر که بانگ برآید فلان نماند

چه بهتر است تا ادم زنده است ودر توان دارد خیری کند تا مردم از برکت مال ومنال او فایده ای ببرند ودر این دنیا واخرت اجری نصیبش شود وگرنه عمر با شتاب میرود وغفلت وپشیمانی فایده ای ندارد

در این جلسه عزیزان دیگری هم تقبل هزینه کردند ودر امور خیر شرکت کردند که امار ان هنوز ندارم که به محض اطلاع شما را در جریان میگذارم این گزارش گوتاهی از این جلسه پربار بود که جا دارد بعنوان یک همشهری از همه دست اندرکاران وبرگزار کنندگان واقای منصور فقیهی نژآد که همچون گذشته با  صبوری در کارامدی وپرباری این جلسات همت نمودند تشکر کنم  واز حاضرین که قبول دعوت وهمراهی نمودند بگویم در کار خیر حق یارتان باد  

فرهاد ابراهیم پور ( محمودا ) 14ژانویه 2013

شکوفه ها ی نخستین نمایشگاه ارکید دبی

دوست گرانمایه جناب دکتر محمود دهقانی متن زیبایی بر نخستین نمایشگاه اموزشگاه ارکید دبی نوشته وبرای سایت فرستاده اند که ضمن تشکر از توجه همیشگی اشان به ما اوزیها وهنر وپژوهشگری توجه بینندگان را به این مطلب زیبا جلب مینمایم

شکوفه ها ی نخستین نمایشگاه ارکید دبی

دکتر محمود دهقانی با اینکه نوشتن ازآفرینش های هنری  و گزارش یک نمایشگاه بیشتر از هر چیز به دیدن کار هنرمندان آن نمایشگاه از نزدیک نیاز دارد، اما در سایه چمبره رسانه های گروهی الکترونیکی و با دیدن فیلم ها و شنیدن مصاحبه ها نیز می شود تا آنجا که امکان هست هر چند ناچیز ابراز عقیده کرد. از نمایشگاه هنری ارکید دبی که من با نام آن در سایت " ستاره های اوز" .......ادامه مطلب

دعوت به همراهی با همیاری مهد ارکید دبی
 

مهد ارکید دبی از کلیه همشهریان وعلاقمندان که دستی در هنر دارند خواسته است که اثار خود را به این اموزشگاه جهت برگزاری نمایشگاه ارائه دهند برای اطلاعات بیشتر میتوانید با شماره تلفن 2556692 تماس حاصل نمائید

اوز در مسیر توسعه به چه چیزهایی احتیاج دارد

هر شهروند اوزی خوشخال خواهد شد که شهرش اباد باشد ودارای چنین امکاناتی باشد که مردم دغدغه ومشکلات کمتری داشته باشند  برای اینکه یک شهر ومردمانش اسوده تر باشند باید در زمینه های مهم واساسی دارای امکانات رفاهی بهداشتی وایمنی باشد خوشبختانه مردم اوز بخصوص خیرین اوزی سالیان دراز به قدمت تاریخ ان هیچ گاه از سرنوشت مردم خود غافل نبوده اند واگر اوز تاکنون پیشرفتی داشته وزمینه های مختلفی در حوزه رفاه واموزش وبهداشت پدید امده محصول نیکوکاری وزحمت خود مردم اوز بوده است که همچنان این پرچم نیکوکاری زمین نگذاشته اند وبا همت خود در جهت توسعه وپیشرفت شهرشان حرکت میکنند

برای همین ضمن ارج نهادن به خدمات ونیکوکاری این عزیزان باید بدانیم زین پس وبرای حرکت در مسیر توسعه وپیشرفت اوز در کدام زمینه ها سرمایه گذاری کنیم وخیراندیشان کار نیک وخدمات خودرا در چه جهتی سوق دهند تا خدای نکرده سرمایه انها هدر نرود وبازدهی خوبی در جهت رفاه عمومی مردم داشته باشد

جدا از کارهایی که مسئولین امر ونهادها وسازمانهای دولتی  انجام داده وکارهایی در جهت توسعه شهری انجام داده اند مردم نیز می باید پیگیر این امور باشند تا سهم مردم اوز وبخش اوز نادیده گرفته نشود وسرمایه گذاران نیز باید با برنامه های کاری وحضور موثر خود به این توسعه وحرکت کمک نمایند برای نمونه عرض کنم که در حال حاضر به همت خیرین ومردم به اندازه لازم مسجد ومدرسه داریم واگر کسی میخواهد کار خیری انجام بدهد بهتر است در زمینه های دیگر کاری بکند یا اینکه در جهت تجهیز مدارس یا مرمت همان مسجد اقدام کنند

در حال حاضر تلاش خیرین ومردم ومسئولین می باید در جهت هایی باشد که نیاز مردم است :

1-     1-  ایجاد وتوسعه  مراکز درمانی وبیمارستانی تا به امکانات بیشتری در جهت مداوای بیماران مجهز شود

2-     2- دوم پشتیبانی از مراکز اموزش عالی که دارای کیفیت خوب وامکانات بروز گردد از دیگر اولویت هاست

3-     3-   ایجاد مجتمع های مسکونی که جوانان در ابتدای زندگی بتوانند با اجاره کم زندگی خودرا شروع کنند 

4-    4-   ساختن پارک های محلی که هم یادگاری برای خود خیرین باشند هم محلی برای استفاده اهالی شهر وکودکان وسالمندان 

5-      5-ساختن میادین زیبا با نماهایی از سنت واداب مردم با همیاری شهرداری ومسئولین شهری

6-     6- مشارکت در جهت ایجاد کارگاههای زودبازده که با موقعیت شهری وامکانات اوز ومنطقه هماهنگی داشته باشد وباعث اشتغال جوانان شهر وبخش گردد

7-     7- ساخت مجتمع های رفاهی از قبیل هتل – هتل اپارتمان – ساخت مراکزی زیبا برای جشن وسرور ومراسم واعیاد وبازیهای کودکان و...

8-      8- مرمت ونگهداری اثار تاریخی اوز همچون اب انبارها – خانه های قدیمی – قلعه ها وراه ها ودیگر اماکن تاریخی ومقدسه

9-      9- حمایت از انجمن های ادبی وهنری ورسانه های محلی که در اشاعه وفرهنگ وادب شهر وکشور نقش سازنده دارند

10-   10- حمایت از ورزش اوز که نقش سازنده ای در تعالی وسالم سازی جوانان ونسل اینده بعهده دارند

اینها نکاتی بود که به نظرم من رسید مطمئنا همشهریان نظرات همسو وگاه متفاوتی میتوانند با این نظر داشته باشند وچون هدف توسعه وپیشرفت شهراست به جا ونکوست که همشهریان  وجمیع نیکوکاران ومسئولین در اقدامی هماهنگ به  انچه در جهت خیر وصلاح مردم است بیندیشند وانرا انجام پذیر گردانند

 

فرهاد ابراهیم پور (محمودا) – ژانویه 2013

 

باران در اوز همچنان ادامه دارد

از دیروز عصر تاکنون که ساعت 1 بعداز ظهر روز پنج شنبه است بارندگی بصورت نم نم وگاه با شدت در اوز ومنطقه ادامه داشته است وجانی دوباره به سبزه ها ودشت وبیابان داده است عکس هایی از این بارندگی از دیروز عصر وشب گذشته وامروز برای سایت فرستاده شده که با هم می بینیم

برای دیدن عکس ها اینجا کلیک کنید
 

دکتر امین حیدری سرپرست بیمارستان اوز شد

طی مراسمی که درمورخه 19/10/91  با حضور دکتر فرامرزی رئیس داشکده علوم پزشکی لارستان ومعاونین درمان،توسعه ونیروی انسانی،آتش فراز بخشدار، اعضای هیئت امنا ،مسئولین وکارکنان بیمارستان،دکتر امین حیدری به عنوان سرپرست بیمارستان امیدواراوز معرفی شد وازخدمات دکتر سروش کیانی لاری تقدیر شد.

دراین مراسم پس ازقرائت قرآن،محمد محمودی ازاعضای هیئت امنا با خیر مقدم به حضور میهمانان از خدمات دکتر کیانی تقدیر کرد.دکتر فرامرزی رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان اعلام داشت:تعامل مردم اوز با مجموعه بهداشت ودرمان دربیمارستان ودانشکده بهداشت به عنوان الگویی برای منطقه است.وی گفت درصدد ایجاد ساختاربرای دانشکده هستیم وپیگیر بودجه مستقل نیز می باشیم.یکی از برنامه ها استفاده ار متخصصین بومی است وامروز با معرفی دکتر حیدری به عنوان سرپرست بیمارستان  دین خودرا به مردم اوزاداکرده ایم.

دکتر فرامرزی با اشاره به چالش های بیمارستان ها به ویزه درشرایط کنونی مدیریت خوب دکتر کیانی وهمراهی هیئت امنا وکارکنان راازعواملی دانست که بیمارستان اوز با کمترین مشکل توانسته ازاین چالش ها عبور کند.وی امروز را روز مبارکی دانست اعلام داشت مجموعه دانشگاه علوم پزشکی همراه وهمدل با دکترحیدری خواهند بود تا با همکاری هیئت امنا وکارکنان،بیمارستان اور کما فی السابق درخدمت مردم باشد.

درادامه جلسه دکتر عطایی معاونت درمان دانشکده نیز ازدکتر حیدری درپذیرش سرپرستی بیمارستان تقدیر وازخدمات دکتر کیانی تشکر کرد.آتش فراز بخشدارنیزضمن اظهار رضایت ازمجموعه بیمارستان وهمکاری هیئت امنا اعلام داشت اطلاع رسانی درمورد جلسه دیر صورت گرفته وازخدمات دکتر کیانی تقدیرکرد.

دکتر کیانی با تشکر ازهمکاری کارکنان وهیئت امنا آمادگی خودرا جهت انتقال تجربیات وتداوم همکاری با بیمارستان اعلام داشت.دکتر حیدری اطهار امیدواری کرد بتواند خدماتی که ارائه می شود ارتقا بخشدوبه دلیل درخواست مسئولین وهیئت امنا واحساس مسئولیت نسبت به شهر این مسئولیت را پذیرفته است.

درپایان مراسم با اهدای لوح تقدیر وهدایایی ازطرف هیئت امنا ودانشکده علوم پزشکی ازخدمات 3 ساله دکتر کیانی تقدیر شد وحکم سرپرستی دکتر حیدری توسط مسئولین حاضر تقدیم شد.دکتر امین جیدری متخصص بیماری های داخلی وبومی اوز می باشد که چندین سال است دربیمارستا های گراش واوز مشغول به کار می باشد.دکتر کیانی لاری نیز به عنوان مدیر درمان دانشکده علوم پزشکی لارستان منصوب شده است/ بنقل از انجمن خیریه اوز

امیدواریم دکتر حیدری که از دکترهای اوزی هستند در تعامل با همکاران وهمراهان خود وبا شناختی که از مشکلات مردم اوز دارند بتوانند  در راستای توسعه وپیشرفت امکانات بیمارستان امیدوار اوز موقعیت بهتری ایجاد نمایند .سایت ستاره های اوز ضمن تشکر از دکتر کیانی برای دکتر حیدری ارزوی توفیق روزافزون در سرپرستی بیمارستان اوز دارد .

خبر
 
قرار است فردا 10 ژانویه یک مناظره تلویزیونی بین اقایان علی مطهری از نمایندگان مجلس با اقای جمشید جعفرپور نماینده مردم لارستان وخنج وگراش در مجلس پیرامون مسائل فرهنگی برگزار شود این برنامه به نقل از سایت صحبت نو لار فردا پنج شنبه ساعت 16.30 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد  مردم منطقه لارستان علاقمند هستند تا نظرات انان بخصوص نماینده مردم لارستان را  در این زمینه بشنوند


هوای اوز امروز چهارشنبه ابری بوده واز عصر تا زمان مخابره خبر ساعت 11 شب گاه وبیگاه نم نم باران باریده است  هنوز هم هوا ابریست ودرجه هوا 12 درجه بالای صفر است

 
دستگاه تصفیه بخش دیالیز بیمارستان  امیدوار اوز نصب شد

برگزاری دویست وشصت ویکمین جلسه هیئت مدیره انجمن

برپایی جشنواره غذای محلی در بنارویه/ گوده مقام اول را کسب کرد

مراسم معارفه مدیرکل فرودگاه بین المللی لارستان برگزار شد!

نم نم باران در اوز
خبرهای رسیده از اوز حاکیست که نم نم باران گاه وبیگاه می بارد تا سبزه نیمه جان گرفته جانی دوباره بگیرد تا زمین واسمان دست بدست هم دهند تا دل مردم خش اوز  شاد گردد امید که باز هم ببارد. عکسی که ملاحظه میکنید امروز عصر گرفته  شده است 

فیلم اولین نمایشگاه مهد ارکید دبی ومصاحبه با اقای توماج هنری از نقاشان حاضر در این نمایشگاه


/فیلم کوتاهی از مراسم افتتاح اولین نمایشگاه مهد ارکید دبی
خبر

لیست 21 پروازی که امروز کنسل شد/ مردم با اطلاعات پرواز تماس بگیرندشهرداری اوز در ادامه فعالیت های خود در حال زمینه سازی برای اسفالت جاده مسیر پمپ بنزین بطرف پیر معلم کثیر است ودر سطح شهر نیز خیابانها را تعمیر وبه بازسازی بعضی از میادین از جمله میدان دلفین دست زده است تا شهر سروسامانی بخود بگیرد واز رکود سالها بدراید
برای دیدن فعالیت جدید شهرداری اینجا کلیک کنید 

در نظرسنجي هاي صحبت نو درباره عملكرد نماينده مردم لارستان، خنج و گراش شركت كنيد

بیش از 8 هزار کودک زیر 5 سال بستکی واکسینه می شوند

ميدان قدیمی ميوه و تره بار لار با كاربري مركز فرهنگي، فضاي سبز و پاركينگ پيش بيني و مصوب شده است

ورزش بانوان اوز گامی دیگر به جلو برداشت

فوتسال اوز استانی شد
باز هم فوتبال ولی این بار فوتسال خواهران
تیم فوتسال بانوان نفت اوز که حدود یک سال از فعالیت ان میگذرد در مسابقات لیگ دسته اول استان فارس شرکت کرد این مسابقات که از اول بهمن ماه در شیراز به میزبانی شیراز برگزار میشود به مدت چهار روز ادامه دارد
.خبر


امروز شنبه صبح دو دوچرخه سوار اروپایی از شهر اوز گذشتند

تصاویری زیبا از کهنه اوز

 دو عکس زیبا از روستای کهنه اوز که در نوع خود کم نظیر است ومیتواند لوگوی وبلاگ مربوطی شود

چرا صادق عابدین برای بزرگ ترین شهرستان استان فارس وقت نگذاشت؟

راه آهن شيراز- لار- بندرعباس درآينده نزديك فعاليت خود را از سر مي گيرد

پیچ جاده کمربندی بائن به فلکه امام خمینی (ره) حادثه ساز شد

 

ضرب المثل/   من و گرز و میدان افراسیاب

این ضرب المثل که از حکیم فرزانه فردوسی طوسی است در موردی به کار می رود که پهلوانی را از حریف و هماوردش بترسانند و او را به انصراف و امتناع از مقابله و محاربه با حریف و دشمن توصیه نمایند. پهلوان موصوف چون به نیروی قدرت و توانایی خود اطمینان دارد پوزخندی زده مصلحین خیراندیش را با این نیم بیتی پاسخ می دهد.

شعر بالا به سادگی تکیه کلام این و آن نشد بلکه مسبوق به سابقۀ تاریخی شیرین و عبرت انگیزی است که شرح آن ذیلاً بیابد به طوری که می دانیم فردوسی طوسی شاعر حماسه سرای ایران دربار سلطان محمود غزنوی را به علت اینکه نقض عهد کرده بود با خاطری ازده ترک گفت و به وطن مألوف خویش بازگشت. سالها از این واقعه گذشت تا سلطان محمود غزنوی لشکر به هندوستان کشید و در آنجا قلعه ای را محاصره کرد. چون از تسخیر قلعه مأیوس شد قاصدی نزد کوتوال قلعه فرستاد و او را به اطاعت و تسلیم دعوت کرد. سپس به وزیر خود خواجه حسین میکال (حسنک) گفت:"اگر جواب بر وفق مراد نیاید تدبیر چیست؟" حسنک با اطمینان قاطعه این شعر را خواند:


اگر جز بکام من آید جواب
من و گرز و میدان افراسیاب

سلطان محمود پرسید:"این شعر از کیست که در آن روح مردانگی وجود دارد؟" حسنک که از علاقمندان و طرفداران جدی فردوسی بود و همیشه به دنبال فرصت می گشت که آب رفته را به جوی باز آرد موقع را مغتنم شمرده جواب داد:"از بیچاره ابوالقاسم فردوسی است که سی سال رنج برده چنان کتابی تمام کرد ولی متأسفانه بر اثر سعایت ساعیان و حاسدان مغضوب و مطرود گردید." سلطان محمود بی نهایت متأثر شد که چرا چنین شاعر بزرگواری را از خود آزرده و رنجیده خاطر ساخت. در آن موقع چیزی نگفت و چون به غزنین بازگشت فرمان داد دوازده شتر نیل بار کرده به طوس ببرند و ضمن عذرخواهی از ماوقع تحویل فردوسی دهند ولی معل الاسف هنگامی هدیۀ سلطان از دروازۀ رودبار طبران وارد شد که جنازۀ فردوسی را از دروازۀ رزان به گورستان می بردند
 /

اقایان محمود رجایی از رده الف ومحمد اواره از رده ب قهرمانان جام ققنوس شدند

 بعد از ظهر جمعه 4 ژانویه 2013 باشگاه فلامینگوی دبی شاهد برگزاری پنجاه وششمین دوره مسابقات بلیارد اوزیهای مقیم امارات جام ققنوس بود  که در پایان بازیها در رده الف اقای محمود رجایی قهرمان این دوره شد واقایان شریف نامور ومسعود شرافت نفرات دوم وسوم شدند در رده ب که مسابقات حساستر شده بود وچهره های جدیدی در پی کسب عنوان بودند در رقابتی دیدنی اقای محمد اواره قهرمان این گروه شد واقایان محسن نامی سمیر شمسی وفرهاد اذر اور  بترتیب به مقام های دوم تا چهارم این دوره از مسابقات  دست یافتند که در پایان به همت هئیت بلیارد ودر حضور اقایان فرج الله فقیهی نژاد ومحمد زمان خواجه وعبدالرحمن صالح پورجام وجوایز این دوره به برندگان داده شد . این دوره از بازیها به همت خود بازیکنان وتلاش هئیت بلیارد برگزار گردید که جا دارد از همه انها تشکر کنیم

برای دیدن  بقیه عکس ها اینجا کلیک کنید

 

استاندار فارس در گراش

استاندار فارس امشب ۱۲ دی از لامرد به گراش سفر می‌کند.

بر اساس اعلام روابط عمومی فرمانداری گراش استاندار فارس حدود ساعت ۸ امشب وارد شهرستان گراش می‌شود. فردا صبح پس از بازدید از پروژه‌های در دست ساخت و همچنین مکان‌های ساخته شده توسط خیرین، استاندار در جلسه شورای اداری شهرستان گراش شرکت می‌کند.

فردا ساعت ۹:۳۰ جلسه شورای اداری شهرستان در دانشکده علوم پزشکی گراش با محور جذب سرمایه‌گذاری برگزار می‌شود

12دیماه 1391 گریشنا گراش .

درج خبر اولین نمایشگاه مهد ارکید در روزنامه البیان امارات

معرض نظمه معهد أوركيد بمشاركة إماراتية

«متفرقات».. قراءات ثقافية لجماليات الفن التشكيلي

در جهت توسعه وزیباسازی شهر اوز همراه با شهرداری اوز

شهردار اوز چکار میکند ؟

این موضوع مهمی برای شهروندان اوزی است که انرا با علاقه دنبال میکنند انها همواره از خود می پرسند که مسئولین شهری اوز چه کار برای اوز کرده اند وخواهند کرد؟  شهرداری یکی از مکان های مهم اجرای پروژه های شهری وعمرانی در شهر اوز است که خدمات ان بیش از دیگر نهادها در معرض عموم قرار خواهد گرفت.  شهرداری شهر توسط اعضای شورای شهر انتخاب میشود واگر شهرداری در گذشته کاری کرد یا نکرده محصول نظارت هم شورای شهر است وهم محصول توانایی وقدرت شهردار در انجام وپیگیری توسعه وعمران شهریست .

جا دارد ضمن تشکر از همه شهرداران گذشته واعضای شورای شهر یاداور شویم که انچه مطمئنا انجام می پذیرد وخواهد پذیرفت در تمام شهرهای کشور جز وظایف شهرداریست یعنی رسیدگی به اسفالت ومعابر؛  گذاشتن سطل های زباله وتخلیه به موقع ان ؛ کسب عوارض ؛ توسعه پارک های شهری ورسیدگی به پارک های موجود؛ درخت کاری وایجاد فضای سبز وده ها کار دیگر از وظایف شهرداریست که می باید انجام پذیرد اما طی سالهای گذشته گاه این روند خیلی کم بوده ویا سرعت لازم نداشته یا شورای شهر اوز شهردارنی برگزیده که از خود ابتکار شایانی برای فضا سازی وزیبا سازی شهر بی بهره بوده اند وفقط به انجام یکسری امور محوله قناعت کرده اند 

در بدو ورود اقای مجتبی کریمی شهردار کنونی شهر اوز تاکید نمودیم و امیدوار بودیم که روند بهسازی شهری بروال بهتری سوق یابد وشهرداری اوز به خواسته های زیربنایی وروبنایی شهروندان هم توجه کند خوشبختانه شهرداری اوز طی مدتی که اقای کریمی قبول مسئولیت کرده اند در مسیر زیبا سازی شهر ومعابر وگذرگاها کارهایی انجام داده است که جای تشکر دارد واین نشان میدهد که شهرداران وشوراهای شهر اوز در گذشته نیز میتوانستند اینکار را انجام بدهند اما پیگیر وخلاقیت شهردار جدید بیش از انها بوده است .

درست است که شهرداری برای کارهایی که کرده وخواهد کرد باید بودجه مناسب در اختیار داشته باشد اما این بودجه همواره در سالهای گذشته نیزدر سبد شهرداری بوده است مگر ان اختلاف نظر همیشگی در باره فروش زمین توسط شهرداریست که بعضی از شهردارن گذشته فروش زمین شهری برای درامد  وکارهای شهری به صلاح اتیه شهر اوز نمی دانستند ومیگفتند شهرداری نباید زمین های اوز را بفروش برساند تا مثلا خیابان کشی کند  یا پارک بسازد چون شهر اوز بین دو کوه واقع شده است وزمین زیادی ندارد وما اوزیها نباید همه ان زمین ها بفروشیم وبفکر اینده توسعه شهری هم باشیم  . اما انچه بیش از گذشته در باره فروش زمین ها شنیده میشود شیوه فروش است که شهرداری چگونه زمین ها را می فروشد ایا به مزایده میگذارد ؟ ایا مردم اوز در جریان فروش زمین ها وقیمت فروش انها قرار میگیرند ؟ ایا به بنگاههای ملک واملاک میفروشند یا به  افراد خاص ؟

تاکنون در این مورد شهروندان اطلاع چندانی از این موضوع ندارند چون این حق طبیعی مردم اوز است که بدانند زمین های شهری شهر اوز به چه کسانی وبه چه قیمت کارشناسی شده بفروش رسیده است

جدا از این موضوع که شهروندان وخود شهرداری به ان  توجه خواهند کرد وبه سوالات مردم در این زمینه پاسخ خواند داد ؛  لازم است از اقدامات شهردار کنونی وتیم همراه  که حرکت های مناسب وزیبایی در توسعه شهری انجام داده حمایت شود خبرها وگزارش های رسیده از همشهریان از سطح شهر اوز گواه بر این است که کارهای خوبی انجام گرفته وکارهای دیگری در فضا سازی وزیبا سازی شهر در دست اقدام است نقاشی های بزرگ وجاندار در شهر تعویض بیشتر زباله دانهای شهری که اراسته تر از قبل شده است ایجاد وتوسعه مکانهایی برای ورزش شهروند در کنار خیابانها بهسازی میادین شهر  لبه گذاری بهتر ومناسبتر برای کنار خیابانها  نصب چراغ های تزئینی در خیابانها  وچندین کار وپروژه دیگر که در راستای بهتر وزیبا تر شدن فضای شهریست .

شهرداری اوز اقدام به جا ومناسب دیگری نیز نموده وان راه اندازی  یک فصل نامه خبری است که در پایان هر فصل منتشر میشود ومردم در جریان کار شهرداری اوز قرار میگیرند . سایت ستاره های اوز ارزومند است که این روند بهسازی بیشتر گردد ومردم شهر اوز نیز مشارکت خودرا در امر توسعه وبهسازی بیشتر نمایند تا شهری بهتر وزیبا تر داشته باشیم

فرهاد ابراهیم پور /محمودا/  اول ژانویه 2013

سال نو میلادی سال 2013 بر مسیحیان ومردم جهان مبارک باد

سال نو میلادی تا چند ساعت دیگر واز ساعت 12 شب به بعد در کشور امارات ودیگر نقاط جهان اغاز خواهد شد در بعضی از کشورها از جمله کشور نیوزلند جشن سال نو شروع شده است . امید که در سال جدید سایه جنگ وخونریزی از روی سر مردم جهان برداشته شود. امید که  مردمان بیشتری در صلح وارامش بسر ببرند وملت های جهان توان زندگی ابرومند وشرافتمند داشته باشند .مرگ ومیر وبی خانمانی کمتر گردد وازادی بیشتر ورفاه عمومی گسترش یابد . میدانم این ارزوها به این اسانی میسر نخواهد شد اما با تلاش وکوشش وپیگیری مستمر مطمئنا بدانجا خواهیم رسید .

پیشاپیش سال نو میلادی را به شما تبریک میگویم وسالی سرشار از خوبی وخوشی وسلامتی وشادابی برایتان ارزومندم

خبر

هوای زمستای اوز اینروزها وبخصوص شب ها خیلی سرد شده است ساعت 7 امشب دقیقا 7 درجه بالای صفر بوده است  تعدادی از همشهریان میگویند طی چند شب گذشته در دم دمای صبح به صفر وحتی زیر صفر هم رسیده است. انچه الان در اوز خوب طرفدار دارد ومردم وبخصوص تعدادی از جوانان از ان غافل نیست جمع شدن کنار اتش در کوه وبیابان است وصد البته انها که در خانه وکنار خانواده بخاری وگرم کننده ای دارند با چای وشیر داغ وشلغم شب های بیاد ماندنی برای خود می سازند  

هم خدمات دولت هم حضور خیرین سخاوتمند در گلار پر رنگ است

 

اهدای جایزه صلح به دکتر شهاب غانم شاعر ونویسنده اماراتی

جایزه جهانی صلح" تاگور "به شاعر بزرگ امارات دکتر شهاب غانم تعلق گرفت.او اولین شخصیت عرب است که توانسته به چنین جایزه ای دست یابد.علت انتخاب ایشان؛ ترویج و گسترش اصول انسانی و ارزشهای بشری در آثار فراوانشان در زمینه های شعر و ترجمه است.چرا که جایزه صلح تاگور بر مبنای عشق و صلح استوار است

. برحی از برندگان این جایزه در دوره های پیشین عبارتند از :نلسون ماندلا مبارز نامدار آفریقای جنوبی / پرفسور امراتیا استاد اقتصاد در دانشگاههای اکسفورد کمبریج و هاروارد/ فیلسوف ژاپنی کارناپتری/اقتصاددان آمریکایی جوزف استاگلیز/شاعر بزرگ بنگالی چودری و.....

دکترغانم در دو رشته مهندسی مکانیک والکترونیک در سال 1963 از دانشگاه آبردین اسکاتلندفارغ التحصیل شد وسپس تحصیلاتش را در رشته مهندسی منابع آبهای زیرزمینی در دانشگاه رورکی هندوستان به اتمام رساند.از این شاعر و مترجم نامدار تا کنون 50 جلد کتاب به چاپ رسیده است و ده ها مجموعه شعر 10 مجموعه ترجمه شعر عربی به انگلیسی 10 مجموعه ترجمه شعرهای شاعران جهان به زبان عربی و1 سری کتاب فنی تحقیقاتی تحت عنوان" صنعتی شدن در امارات متحده عربی" که در سال 1992 در انگیس به چاپ رسید و به عنوان یک منبع و مرجع معتبر در این زمینه استفاده می گردد

. جایزه صلح تاگور بوسیله دولت هند در صدوپنجاهمین سالگرد تولد رابیندرانات تاگور و برای ارج نهادن به رشد ارزشهای برادری جهانی پایه گذاری شد که هر2 سال یکبار به یک شخصییت برجسته مروج عشق و صلح اهدا می گردد.مراسم اهداء این جایزه به  کتر شهاب غانم در تاریخ  6/5/2013 در کلکته هندوستان برگزار خواهد شد.

لازم به ذکر است که تاکنون دکتر شهاب غانم تعدادی از شعرهای خانم سیلوانا سلمانپور شاعر ایرانی مقیم  امارات ترجمه و در کتابهایشان به چاپ رسانده اند  همچنین تعدادی از شعرهای ایشان را خانم سلمانپور به فارسی ترجمه و در نشریات مختلف به چاپ رسانده اند .


در چند جلسه شعر ومراسم ادبی که در شارجه ودردبی طی سالهای گذشته برگزار شد به اتفاق خانم سلمانپور وتنی چند از شاعران حضور داشته ام .زحمات ونقش ایشان در ادبیات وشعر امارات بر کسی پوشیده نیست.  اعطای این جایزه را به ایشان تبریک میگویم

پنجاه وششمسن دوره مسابقات بلیارد جام ققنوس


بدینوسیله به اطلاع کلیه بازیکنان رشته بلیارد میرسانیم که پنجاو ششمین دوره مسابقات بلیارد اوزیهای مقیم امارات جام ققنوس در تاریخ 4 ژانویه 2013 در باشگاه فلامینگو دبی ساعت 3 بعداز ظهر برگزار میگردد این دوره از بازیها در دو رده الف وب برگزار خواهد شد خواهشمندیم بازیکنان راس ساعت مقرر در محل برگزاری حضور داشته باشند

هئیت برگزار کننده مسابقات بلیارد اوزیهای مقیم امارات
-------------
در باره ققنوس

علامه دهخدا گویند ققنوس هزارسال عمر کند و چون هزار سال بگذرد و عمرش به آخر آید هیزم بسیار

جمع سازد و بر بالای آن نشیند و سرودن آغاز کند و مست گردد و بال بر هم زند چنانکه آتشی از بال او

بجهد و در هیزم افتد و خود با هیزم بسوزد و از خاکسترش بیضه‌ای پدید آید و او را جفت نمی‌باشد و

موسیقی را از آواز او دریافته‌اند. (برهان)

در فرهنگ زبان انگلیسی، ققنوس پرنده‌ای است افسانه‌ای و بسیار زیبا و منحصر به فرد در نوع خود که بنا بر افسانه‌ها ۵۰۰ یا ۶۰۰ سال در صحاری عرب عمر می‌کند، خود را بر تلی از خاشاک می‌سوزاند، از خاکسترش دگر بار با طراوت جوانی سر بر می‌آورد و دور دیگری از زندگی را می‌گذراند و غالبا تمثیلی است از فنا ناپذیری و حیات جاودان۱. طی هشت قرن قبل از میلاد مسیح، رویهم در نه مرجع از پرنده ققنوس نام برده شده که هشت مورد آن از طریق نقل قول مولفان بعدی به ما رسیده و فقط یک مورد اثر هردوت مورخ یونانی ۴۸۴ تا ۴۲۴ قبل از میلاد با شرح کامل محفوظ مانده است

 

خیری دیگر در کار ارزشمندی دیگر

بزودی در شهرک توحید کهنه مدرسه ای جدید ساخته می شود .

عمليات بهسازي وحذف نقاط پرحادثه درمحور گراش -اوز

نگهداری سلول های بند ناف کودکان در مرکز جهاد دانشگاهی لارستان

یک ایرانی از ملکه انگلیس لقب "سر" گرفت

 /

باز هم حادثه باز هم تصادف باز هم بی احتیاطی

شب گذشته  در محور برزگو به اوز یک موتور سوار که سه سر نشین داشته است با یک خودرو که در حال دور زدن  بوده تصادف کرده که متاسفانه موتورسواران بشدت اسیب دیده اند .ضمن تاسف از این حادثه جا دارد چند نکته پیرامون این حادثه عرض کنم . اولا اینکه چرا خانواده ها همچنان نسبت به  فرزندان خود هوشیار نمی شوند وانها را واردار نمی کنند که به مسائل راهنمایی ورانندگی توجه نمایند چرا جوانان ما همچنان قربانی بی احتیاطی خود ودیگران هستند واز همه مهمتر چرا نیروی انتظامی جلوی موتورسوارانی که بدون کلاه ایمنی در سطح شهر میگردند برخورد جدی نمی کنند براساس خبرهای رسیده متاسفانه هیچ یک از این سه نفر که سوار موتور سیکلت بوده اند کلاه ایمنی نداشتند مردم خود شاهد هستند که روزانه در سطح شهر اوز بسیاری از موتور سواران بدون کلاه ایمنی در حرکت هستند اگر در شهرهای بزرگ این قوانین اجرا میشود چرا در اوز کمتر توجه نمیشود مطمئنا قانون گزاران وقوه مقننه قوانین را فقط برای شهروندان وضع نکرده بلکه انها هم مردم را مد نظر داشته اند وهم مجریان قانون که ان قوانین را که برای جان ورفاه مردم تصویب شده است با دقت اجرا نمایند چون قوانین زمانی نهادینه میشود که پیگیری ان از طرف نهادهای اجرایی مستمر باشد وافراد روزنه ای برای فرار از قوانینی که به نفع امنیت وجان انهاست نداشته باشند تاکنون چندین نفر بر اثر نادیده گرفتن شدن قوانین راهنمایی ورانندگی در اوز جان خودرا از دست داده اند وچندین برابر هم مجروح شده اند

 جا دارد ضمن ارج گذاری به زحمات نیروی انتظامی ومقامات مسئول یادوار شویم که انتظار مردم از شما در این زمینه ها جدیت بیشتر ومستمر است ومطمئنا انتظار شما از شهروندان نیز رعایت قوانین است تا کمتر شاهد این اتفاقات ناگوار باشیم.

دو عکس بالا مربوط به تعدادی  از موتور سواران  اوزی است که بدون کلاه ایمنی هستند  ومربوط به حادثه شب گذشته نمی باشد
چند عکس از گردش وتفریح مردم وطبیعت اوز در دیماه 1391